Nasze porady

UDOSTĘPNIJ:

MAMY DLA CIEBIE KILKA RAD, KTÓRE PRZYDADZĄ CI SIĘ W PRZYGODZIE Z TWOIM NOWYM PERFECT MIX2!

USZCZELKA W POKRYWIE:

Czy wiesz, że uszczelki w pokrywie pojemnika i w pokrywie szatkownicy można wyciągać w celu umycia? Spójrz na zdjęcia – to bardzo proste!


SZYBKA WYMIANA KOŃCÓWEK:

Szybka wymiana końcówek nie wymaga szczególnego montażu. Wykonasz ją prosto i wygodnie – spójrz na zdjęcie.


WAŻENIE:

Czy wiesz, że Twój Perfect Mix2 może służyć Ci jako waga, nawet wtedy, gdy nie używasz jego podstawowych funkcji? Zobacz jak to zrobić!

W przypadku dużych produktów do ważenia można wykorzystać zestaw do gotowania na parze.

Pamiętaj maksymalna waga produktów nie może przekroczyć 5 kg!

OBROTY WSTECZNE:

Urządzenie jest wyposażone w funkcję obrotów wstecznych – pomagają w ugniataniu ciast, a także w mieszaniu, gdy nie chcemy, aby nasza potrawa była zbyt rozdrobniona. Można co prawda uniknąć tego wymieniając nóż na końcówkę mieszającą, ale… czy zawsze chcemy brudzić ręce?  Perfect Mix2 lubi dawać wybór!

GORĄCA CIEKAWOSTKA – DWA POMIARY?!

Czy wiesz skąd dwie liczby pojawiające się na zegarze temperatury?

Pogrubiona liczba na środku zegara to temperatura zadana, innymi słowy – ta, do której zamierzamy nagrzać nasze urządzenie. Nieco mniejsza i bledsza liczba powyżej to temperatura bieżąca, czyli ta która panuje obecnie w naszym urządzeniu.

Dodatkową ciekawostką dotyczącą temperatury jest fakt, że urządzenie nie zawsze dogrzewa się do temperatury zadanej. Dlaczego?

Czasami specjalnie ustawiamy wyższą temperaturę, aby urządzenie cały czas pracowało w trybie grzania. Na przykład, w przypadku gotowania na parze temperatura zadana wyniesie 120oC… choć przecież wszyscy wiemy, że w takiej temperaturze woda natychmiast zamieni się w parę! Ustawiamy ją zatem jedynie po to, żeby ciecz cały czas parowała. Gdybyśmy jako temperaturę zadaną wprowadzili oczekiwane 100oC, nasze urządzanie nieustannie wyłączałoby i wyłączało funkcję grzania, zaraz po osiągnięciu zadanej temperatury.

 

I NA KONIEC… O KOŃCÓWKACH!

Zastanawiasz się jakich końcówek używać przy jakich prędkościach?

Urządzenie samo odpowie na Twoje pytanie!

Na trzecim zegarze (patrz zaznaczenie na fotografiach poniżej)

zawsze znajdziesz podpowiedź.

1-3 – wszystkie, 4 – nóż i końcówka ubijająca, 5-12 – tylko nóż